Menu

Vyhledávání

Kategorie: Články SNK

Povolební vyjednávání IV

Vážení občané a příznivci SNK,
dnes (12. 10. 2018) proběhlo jednání mezi SNK v Jemnici ve složení Miloň Slabý, Ervín Reegen, Jiří Kopr, Jiří Slabý a ODS ve složení Pavel Nevrkla, Miloslav Nevěčný, Josef Karpíšek, Ondřej Ferdan, Jiří Tymkiv.
Zrekapitulouvali jsme si závěry z minulého jednání. To znamená, že z naší strany platí návrh složení rady SNK 4, ODS 1, KSČM (Zdeněk Hopián) 1 a ANO (Dana Babišová) 1.
Naše dohoda s KSČM a ANO je neměnná, nelze nabídnout více.
Zástupci ODS tvrdí, že tento poměr v radě nereflektuje výsledky voleb. Zástupci SNK deklarovali, že naopak tato varianta plně respektuje výsledky voleb a to, že nyní máme dohodnutou většinu 11 mandátu v zastupitelstvu, a přesto nabízíme ODS aktivně se podílet na správě města.
ODS namítlo, že je to pořád málo. 
SNK tedy nabídlo ODS, že jejich člen rady by mohl být zároveň místostarostou. Miloň Slabý a Pavel Nevrkla si navzájem potvrdili závěry z minulého jednání, že jejich vzájemná spolupráce na radnici není možná.
Zástupci ODS navrhli lhůtu na rozmyšlenou do úterý dne 16. 10. 2018. Toto bylo z naší strany respektováno. O výsledku povolebních vyjednávání musí rozhodnout členská schůze.

print Formát pro tisk